Od przeszłości do teraźniejszości

Ekipa DuoMedic
5/5 - (5 votes)

Inscenizacja historyczna, rekonstrukcja zdobycia pałacu w Ostromecku przez Szwedów

Mieliśmy przyjemność zabezpieczać wydarzenia przypominające historyczne zdobycie w 1655 roku pałacu w pobliskim Ostromecku, podczas Potopu Szwedzkiego. Była inscenizacja 2 bitew (w sobotę bitwa pod Pałacem Starym – Dorpowskich i w niedziele bitwa Czarnieckiego). Innymi atrakcjami, które przyciągnęły tłumy były turnieje, kulinarne popisy lokalnych przysmaków czy mecz zapomnianego już, a niegdyś popularnego – palanta. Pomimo rozległego terenu Pałacu, zabezpieczenie medyczne odbyło się bez większych ekscesów.

Mecz żużlowy Polonii z Kolejarzem

Mecze żużlowe naszej bydgoskiej Polonii po raz kolejny udowodniły, że moc tego sportu mieści się w całej atmosferze w około niego. Dla wielu kibiców było to jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie. Pomimo, że Polonia przegrała te zmagania niewielką ilością punktów, nasi zawodnicy spisywali się świetnie i pokazali ducha walki. Na szczęście odbyło się bez wypadków i kontuzji Zawodników, przez co można powiedzieć, że była to udana niedziela pełna wrażeń i sportowej walki.

Triathlon w Więcborku

W ten weekend zabezpieczaliśmy także imprezę sportową, jaką był Triathlon w Więcborku. Do uczestników należało przepłynięcie 475m po jeziorze Więcborskim, przejechanie rowerem 22,5 km do Rogalina i z powrotem. Całość zmagań zwieńczył bieg na 5,25 km w około jeziora. Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągnięć i dziękujemy za współpracę w bezpiecznym dotarciu do mety.