Na zachód Europy, rowerowe rekordy, rekonstrukcje i rolnicze wystawy

5/5 - (3 votes)

Można powiedzieć, że końcówka września była bardzo intensywna. Jak zawsze po urlopach, człowiek pełny sił, może podejmować kolejne wyzwania,szczególnie gdy końcówka akademickich wakacji była usłana atrakcjami, które wymagają zabezpieczeń medycznych.

Bydgoska Masa Krytyczna bije rekordy

Bydgoska Masaka Krytyczna podjęła walkę o Rowerowy Puchar Polski i miano Rowerowej Stolicy Polski dla Bydgoszczy. Polega ona na zliczeniu przejechanych kilometrów przez bydgoszczan (za pomocą aplikacji) i wspólnie rywalizacji z innymi miastami w Polsce. Ambitnie zorganizowali aż 7 imprez rowerowych, aby wykręcić najlepszy wynik. Inne zabezpieczenia tych przejazdów już opisywaliśmy, ostatnie zakończyło swoją trasę w Ostromecku, a wyruszyło z serca Bydgoszczy – starego rynku.

Przemarsz Wojsk Dąbrowskiego

Przemarsz Wojsk Dąbrowskiego to wydarzenie historyczne i patriotyczne, upamiętniające wejście wojsk do Bydgoszczy w czasie powstania kościuszkowskiego. Historyczne zdarzenie miało miejsce w nocy z 28/29 września 1794 r. Wojska w naszym regionie wyszły zwycięsko z bitwy pod Łabiszynem. Na fali zwycięstwa przemarsz armi odbył się przez Zielonkę. Po trwającej 2 dni bitwie wyzwoliły Bydgoszcz spod bruskiej okupacji. To tyle z historii, a z medycznego punktu widzenia zabezpieczaliśmy od strony medycznej całą rekonstrukcję opisanych wydarzeń.

Jesienna Wystawa Ogrodnicza w Minikowie

Jeśli ktoś obraca się w dziedzinach rolnictwa i ogrodnictwa, wie doskonale, że w naszym regionie Minikowo to przystanek obowiązkowy. Zabezpieczaliśmy medycznie całe przedsięwzięcie czyli: wystawy drobnego inwentarza (drób i króliki), pokaz sprzętu saperskiego i wojskowego, koncerty i występy (m.in. Pan Cezary Pazura ) oraz niezliczona ilość stoisk z roślinami, zwierzętami, ozdobami itp. Jak co roku, festyn cieczył się wielkim powodzeniem

Międzynarodowy transport medyczny do Francji

Przejazd Bydgoszcz – Francja – Bydgoszcz. Hospital Center De Montauban oddalony o 2000 km od Bydgoszczy. Odebraliśmy tam naszego rodaka po wypadku komunikacyjnym. Pacjent bezpiecznie dotarł do domu – tak jak my 🙂