Trochę na sportowo

bajkowy DuoMedic
5/5 - (2 votes)

Wydarzenia w poprzednim tygodniu

Bydgoska masa Krytyczna

To że Bydgoszcz lubi jeździć na rowerach, widać chociażby po zainteresowaniu projektem „bydgoski rower miejski”, który bije rekordy wypożyczeń. Mamy też silną grupę cyklistów zwaną Bydgoska Masa Krytyczna, charakteryzująca się wieloma imprezami rowerowymi w naszym mieście. Także teraz organizatorzy stanęli na wysokim poziomie i wszyscy uczestnicy dojechali bezpiecznie na mety, przerzedzając przez ulice pięknej Bydgoszczy.

Piknik firmowy

Nie zawsze na sportowo, czasem też spędzamy czas na zabezpieczeniu medycznym różnego rodzaju eventów i pikników firmowych. Tym razem pewna świecka firma zorganizowała festyn dla swoich pracowników wraz z rodzinami.

Transport chorego z lotniska

Odbiór Pacjenta z lotniska w Bydgoszczy i transport specjalistyczny (z lekarzem) do Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. Powietrzny ambulans wykonywał lotniczy transport medyczny z FH LIVERPOOL

Triathlon Mrocza

23 czerwca w Gminie Mrocza odbyła się 2 edycja największej imprezy sportowej regionu, „Mrocza Triathlon 2018”. Do przepłynięcia był dystans 475 m z Harcerskiej Stanicy Wodnej na plażę w Rościminie. Tam była strefa zmiany, gdzie zawodnicy przesiedli się na rower. Kolejnym wyzwaniem było pokonanie 24,5 km wykonując pętlę na rynku w Mroczy i udając się do drugiej strefy zmian. Ostatnim etapem był bieg o długości 5,25 km kończący się na plaży w Rościminie. Wieczorem, podczas „ Rościminiady” spośród najwytrwalszych rozlosowano nagrody, które wręczył Burmistrz Miasta i Gminy. W tegorocznej imprezie wzięło udział ponad 250 zawodników. Po ukończeniu sportowej rywalizacji każdy zawodnik otrzymał medal na pamiątkę.

I z trybun…

…czyli wjazd ambulansu na tor żużlowy, w celu ratowania zawodnika po wypadku.