Czerwcowe zabezpieczenia medyczne

Każdy ranny na polu bitwy chciał być przez nie ratowany...
5/5 - (2 votes)

Łabiszyńskie spotkania z historią 2019

Już po raz kolejny gmina Łabiszyn wraz z mieszkańcami i organizatorami zapewniła wszystkim wielkie widowisko, które z roku na rok zrzesza co raz więcej ludzi, chcących poznać historię z bliska. Przez 3 dni imprezy odbyły się inscenizacji m.in. przedpola Carentan (Żwirownia), Linia Dives (koło młyna), Operacja Totalize (na Szerokiej Drodze) oraz Kierunek Falaise. Pokazy wojenne były przeplatane z koncertami, wystawami ziem regionalnych i związanych z promocją i historią Łabiszyna. Nie zabrakło pamiątkowych fotek, także wśród naszych ratowników, którzy po zakończeniu zabezpieczenia medycznego mieli czas dla siebie i podziwianie tego wszystkiego co dla nas przygotowali organizatorzy tej trzydniowej imprezy.

Dni Susza

Cieszymy się z wieloletniej współpracy z gminą Susz, w której także w tym roku mieliśmy przyjemność zabezpieczać medycznie dwudniową imprezę. Odbyły się na niej koncerty 5 zespołów: BigCyc, BarOn, Yzzy, Basta oraz The Ukrainian Folk. Podczas imprezy było wiele atrakcji dla dzieci oraz stoisk gastronomicznych i handlowych.

Akademickie Mistrzostwa Kujawsko – Pomorskiego w Judo i Tenisa Ziemnego na Polonii

Ratownikiem się jest zawsze…

Życie nie wybiera, podczas ostatniego transportu medycznego po kraju na autostradzie A1 na naszych oczach zdarzył się wypadek. Siła rzeczy byliśmy pierwsi na miejscu. Wieloletnie, czynne doświadczenie w pracy na szpitalnym SORze pozwoliło nam zachować zimną krew i zająć się poszkodowanymi jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych. Ratownictwo to nie zawód, to powołanie…

a czasem….

Trzeba się posilić…. na festynie rodzinnym Nitrochemu 🙂

Posiłek