AME w Piłce Ręcznej oraz Rzeka muzyki

Dni Janikowa
Dzięki! 🙂

Akademickie Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej

Od 2000 roku na zlecenie Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego (EUSA), przez narodowe uczelnie oraz federacje są organizowane mistrzostwa dla studentów. Na początku były 2 dyscypliny, teraz już jest ok 20. Polska była w tym roku gospodarzem i organizatorem 3 dyscyplin w badmintonie (Łódź), koszykówce (Poznań), piłce ręcznej na naszym podwórku. Młoda krew była pełna zaciętej walki, dlatego też przyjemnie się oglądało mecze, ale także wymagało to też większej uwagi ratowników.

Małe formy teatralne w bydgoskim amfiteatrze

Sonia Bohosiewicz wystąpiła w recitalu „10 sekretów Marilyn Monroe”. Nasza gwiazda zaśpiewała nie tylko repertuar Marlin, ale też piosenki Elli Fitzgerald czy Franka Sinatry. Jest to seria cyklów „Małe formy teatralne”, które odbywają się w wybrane poniedziałki koło amfiteatru przy Operze Nova.

Bitamina

W ramach cyklu „Rzeka Muzyki Młodych” 12 lipca na bydgoskiej wodnej scenie koło Opery Nova wystąpił zespół Bitamina. Jest to ciekawy zespół łamiący style hip-hopu oraz jazzu. Zabezpieczenie medyczne przebiegło spokojnie, widoczność i ogląd na to co się dzieje były dobre. Dziękujemy wszystkim za stosowanie się do poleceń ratowników i innych służb.