Długi weekend. Pracowity, ale bezpieczny!

5/5 - (1 vote)

Można powiedzieć, że ktoś musi pracować, by ktoś mógł odpoczywać. Tak też było i tym razem. Ambitny długi weekend w czerwcu, wiele się działo, wiele imprez się odbyło, ale na szczęście wszystko przebiegło bezpiecznie.

Zabezpieczenia medyczne, w których uczestniczyliśmy:

Fordońska olimpiada młodzieży

Co prawda miała miejsce we wtorek 29 maja, ale też zalicza się do ambitnego tygodnia. Zabezpieczaliśmy dzieci i młodzież biorące udział w zawodach odbywających się na obiekcie sportowym CWZS Zawisza, przy ulicy Sielskiej 12B w bydgoskim Fordonie. To pierwsza impreza z tego cyklu, który promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych (przedszkole i szkoła podstawowa). Organizatorem i fundatorem nagród (medali dla uczestników i pucharów dla szkół) jest od lat związana z regionem bydgoska firma Abramczyk sp. z o.o. Konkurencje podzielono między chłopców i dziewczęta, którzy wystartowali m.in. w biegach od 60 do 800 metrów, sztafecie czy skokach w dal itp. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, determinacji i sportowego ducha walki. Dziękujemy za zachowania fair play oraz stosowania się do poleceń ratowników, które przyczyniły się do bezpiecznego przeprowadzania zawodów.

Wrześniowe drogi 1939. Rekonstrukcja militarna w Łabiszynie.

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność zabezpieczać 3 dniową imprezę na wysokim poziomie zaangażowania organizatorów i uczestników, która jak co roku odbyła się na łabiszyńskich terenach i przyciągnęła tłumy widzów. Mogliśmy obejrzeć inscenizacje m.in. Korytarz Pomorski, Rajd na St. Nazaire, Na ścieżkach pożogi ’39, Linia Wisły czy Kierunek Warszawa.Towarzyszyły im liczne spotkania kulturalne jak i historyczne. Impreza idealnie łącząca przyjemną naukę historii z dobrą zabawą i rodzinnie spędzonym czasem. Wymagająca dla organizatorów, jak i dla służb porządkowych i ratowniczych. Mając solidne zaplecze jakim dysponuje DuoMedic i w personelu i w sprzęcie, wszystko przebiegło bez większych zakłóceń.

IV Bieg instalatora

Impreza poprzedzające największe w Europie targi wodno-kanalizacyjne, które odbywają się obecnie w myślęcińskiej hali targowej. Mieliśmy okazję zabezpieczać całkiem ciekawy i pomysłowy bieg przełajowy na dystansie 10 kilometrów. Uczestnicy mogli zmierzyć się na trasach i ścieżkach LPKiW “Myślęcinek” w Bydgoszczy. Ponad 500 uczestników zostało podzielonych na kilka kategorii wiekowych jak i zawodowych z branży budowlanej, instalatorów, wod-kan itp. Dla wszystkich były przewidziane pamiątkowe medale, a dla zdobywców podium w rożnych kategoriach klasyfikacji generalnych – nagrody. Zwycięzcą gratulujemy i dziękujemy wszystkim Uczestnikom za stosowanie się do poleceń ratowników medycznych tym razem poruszających się na motocyklu, pieszo jak i stacjonarnie w karetce.

Mecz żużlowy Polonii Bydgoszcz i Stal Rzeszów

W ten weekend zabezpieczaliśmy także mecz żużlowy. Pomimo wszelkich starań i medycznych i dopingujących „naszych Polonistów”, rywale przejechali walcem po torze, zapisując na karcie historii najwyżej przegrany wynik (Nie licząc walkowera z 1957 r.) Polonii czyli 61:29. Niestety tak taż się zdarza. Kibicujemy nadal naszym bydgoskim Żużlowcom i z naszej strony obiecujemy, że medycznie, jak zawsze chronimy Was na najwyższym poziomie, ale resztę musicie zrobić sami. Powodzenia! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *